Çobantur Boltaş Filosunu Krone ile Güçlendiriyor

Türkiye’nin en büyük lojistik şirketleri arasında yer alan Çobantur Boltas, filosunu Krone’lerle güçlendirme kararı aldı. Krone ile 50 adetlik Profi Liner Huckepack (HP) anlaşması yapan şirket, Krone’yi kalitesi, sağlamlığı ve satış sonrası güvencesi nedeniyle tercih etti.

Türkiye’deki yatırımları ve satış sonrası hizmetleriyle adından söz ettiren Alman treyler üreticisi Krone, ülke genelindeki teslimatlarına da devam ediyor. Her geçen gün Türkiye treyler pazarındaki konumunu güçlendiren Krone, en önemli lojistik şirketlerinin de ilk tercihi olma yolunda ilerliyor. Türkiye’nin sayılı lojistik şirketlerinden Çobantur Boltas da, Krone ile 50 adetlik Profi Liner Huckepack (HP) anlaşması yaptı. 50 adet Profi Liner HP siparişlerinin 25 adetini teslim alan Çobantur Boltas’ın Filo Direktörü Cumhur Erzurumoğlu, Krone’yi tercih etmelerinin nedenini sağlamlık, kalite ve satış sonrası güven diye özetledi. Krone ailesinin en yetenekli üyelerinden biri olan Profi Liner Huckepack (HP), tren taşımacılığına uyumlu gerçek bir nakliye uzmanı olarak ön plana çıkıyor.

İstanbul’da Çobantur Boltas’ın tesislerinde gerçekleşen teslimat törenine Krone Türkiye Satış Müdürü Ömürden Özacar, Krone Türkiye Bölge Satış Yöneticisi Cenk Rona ve Çobantur Boltas Filo Direktörü Cumhur Erzurumoğlu katıldı. Krone’nin uluslararası alanda kendini ispat etmiş bir marka olduğuna dikkat çeken Erzurumoğlu, “Krone’nin ülkemize olan güven ve inancını da burada oluşturdukları yapılanmayla görebiliyoruz. Bu sebeple Krone ile çalışmaya başlamış olmak bizi heyecanlandırıyor. Krone yetkililerine bize gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ederiz. Biz Çobantur Boltas olarak filomuzu oluştururken her zaman bazı kriterlere çok önem verdik. Bunlardan en önemlileri, kalite ve sağlamlık. Krone de, bu kriterlerimizi fazlasıyla karşılıyor. Üstüne bir de gerçekten göz ardı edemeyeceğimiz ikinci el değeri ve satış sonrası hizmeti yapılanmasını da görünce Krone’yi tercih etmemek için hiçbir neden göremedik. Bu işbirliğinin her iki taraf için de hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.
32 yetkili servisle hizmet veriyoruz.

Krone Türkiye Satış Müdürü Ömürden Özacar da, “Çobantur Boltas gibi sektörün öncülerinden olan bir firmayla işbirliği yapmaktan sonsuz mutluluk duyuyoruz. Krone olarak, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında çalışan Türk lojistik firmalarına elimizden gelen desteği vermek için çalışıyoruz. Onlara her daim yakında olabilmek ve onların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmek için hem araçlarımızın kalitesi ve sağlamlığı, hem kullanıcılarımızın araçlarımızı rahat ve pratik bir şekilde kullanabilmeleri, hem de satış sonrasında yaşayacakları her türlü konuya çözüm bulabilmek için yurt genelinde bir ağ oluşturduk. Şu anda Türkiye genelinde 32 yetkili servisimizle hizmet veriyoruz. Amacımız müşterilerimizi her daim memnun edebilmek” ifadelerini kullandı.

Çobantur, Swap Body ile Avrupa’ya Daha Ucuza Taşıyor

Bundan böyle yürüyen treyler yerine swap body (kutu) yatırımı yapacaklarını söyleyen Çobantur-Boltas Yönetim Kurulu Başkan Vekili Naci Çobanoğlu, swap body’nin diğerlerine göre 400 Euro daha avantajlı olduğunu söyledi.

İntermodal taşımacılık denince aklına açık ara Ekol Lojistik’ten başka firma gelmediğini belirten Naci Çobanoğlu, “Biz ayak uydurmaya çalışıyoruz. 3 bin dorse ile intermodal taşımacılığa girdi. 3 bin dorse de normal taşıma yapsa, 1.500-2 bin çekici bulundurması gerekir. Şu anda 400 çekici ile bunu hallediyor. Önünüzde böyle bir rekabetçi örnek varsa, onun şartlarıyla oynamak zorundasınızdır. Biz de sadece ayak uydurmaya çalışıyoruz. Yani, Ekol’ü vahşi rekabet yapıyor diye eleştirmektense, onun yapmadığı sahalarda gelişmeye çalışıyoruz. Esas yatırım çekici ise, ardından da şoför gelir. Biz yürüyen dorseden ziyade swap body’e yatırım yaptık. Almanya’da yaşayan oğlum İskender Çobanoğlu, bu konuda bize ışık tuttu. 40 swap body elimizde vardı 50 tane daha aldık, kutu taşımacılığı sayısını belli zamanlarda daha da artıracağız. Bununla bir müşteriye hizmet etmeyi değil, yürüyen hattımızı swap body’e kaydırmayı hedefledik. Şu anda Münih hattında yoğunlukla faaliyet gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

Swap body’nin, diğerlerine göre 400 Euro daha avantajlı olduğunun altını çizen Çobanoğlu, şöyle devam etti: “Şu anda Pendik’ten Trieste’ye 1 dorse 850 Euro’ya mal oluyor. Swap body taşıyan Ro-Ro da kazanıyor. Swap body’yi zaten sattığı konteynerin üstüne koyuyor. Swap body kendi aralarında üst üste yüklenmiyor ama altlarına 45’lik konteyner gelebiliyor. Ro-Ro şirketi o mevcut yeri zaten satmıştır. Bizim kutumuzun konulduğu yer, fazladan bir alan işgal etmiyor.