Alman-Türk Lojistik Birliği olarak COBANTUR BOLTAS lojistiğe karar verenlere ve sanayi, üretim ve ticaret alanındaki sevkiyatçılara iki misli avantaj sunmaktadır. Avrupa ve ötesinde bireysel intermodal taşıma çözümleri alanındaki öncüler lojistik açısından özellikle iddialı olan kimya, otomotiv ve ısı kontrollü taşıma alanlarında özel teknik bilgiler ve sertifikalar sunmaktadır.

Yalnızca bir ailenin yönettiği hizmet sağlayıcısının size sunabileceği gibi güvenilirlik ve bağlılıkla pekiştirilmiştir. Merkezi Nürnberg’te bulunan Alman BOLTAS şirketinin İstanbul’daki genel merkezinde ise COBANTUR, güvenilir ağ ortağı olarak Yakın ve Ortadoğuya hizmet vermektedir.

40 yılı aşkın sektör tecrübesi ile Çobantur | Boltas, günümüzde 5 ülkede toplam 10 ofisi ile 1007 parça özmal nakil vasıta filosu, toplam 36.000 m2 depo alanına sahip olup, Avrupa, Ortadoğu ve Türkiye'de yaygın hizmet ağı ile müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun lojistik hizmetleri sunmaktadır.

Çobantur | Boltas kendi geliştirmiş olduğu; tüm taşımacılık ve lojistik hizmetlerine cevap veren ve etkin bilgi paylaşımı sağlayan LOGENIUS adlı ortak yazılım programı ile sizlere hizmet vermektedir. Etkin entegrasyon (EDIFACT) çözümleriyle müşteri ve iş ortaklarının iş akış süreçlerini hızlandırmaktadır.